تبلیغات
اخبار منچستر سیتی - پیش بازی منچسترسیتی - نیوکاسل؛ کلاغ ها، شکار تمرینی سیتزن ها
تیم های منچسترسیتی و نیوکاسل از ساعت 21:00 امروز آخرین بازی اولین روز هفته 26 ام لیگ برتر انگلستان را با قضاوت آقای فوی برگزار خواهند کرد.


سیتزین هایی که هفته گذشته پس از چندین هفته ناکامی با پیروزی 4-1 خود در برابر استوک سیتی کولاک کردند، در این هفته نیز قصد دارند تا از بازگشت توره نهایت استفاده را ببرند و با روحیه ای بالا خود را برای میزبانی از بارسلونا آماده کنند. در طرف مقابل نیز کلاغ ها که پس از رفتن الن پاردو حال و روز خوشی را سپری نمی کنند، در هفت بازی اخیر خود تنها یک پیروزی را به دست آورده اند و فردا نیز در منچستر نهایتاً به دنبال کسب یک تساوی خواهند بود. 
منچستر سیتی 

در خوشبینانه ترین حالت، پنج هفته ناکامی متوالی سیتزین ها مربوط به غیبت یایا توره بوده است و حالا با حضور این بازیکن، سیتی می تواند همانند هفته گذشته، حریف هر تیمی بشود. اما در این دید مثبت حتی نکاتی منفی نهفته است. اولین مشکل متکی بودنِ بیش از حد آبی ها به یک بازیکن است که این موضوع می تواند در مواقعِ غیبت این بازیکن  برای آن ها دردسر ساز شود، همانگونه که این اتفاق افتاد. نکته منفی دیگر نیز ضعف مفرط سیتی در خط حمله است. اگر بازی هفته گذشته را کنار بگذاریم، منچستر سیتی در طول 5 بازی، تنها سه گل را به ثمر رساند که این موضوع برای تیمی که روزی دروازه یونایتد را شش بار باز کرد، آماری فوق العاده ضعیف است. 

در هر صورت بازی فردا از دو جهت می تواند برای منچستر سیتی بسیار حیاتی باشد. اول اینکه در این بازی آن ها  فرصت این را دارند تا خود را برای آخرین بار پیش از رویارویی با بارسلونا محک بزنند و بیازمایند و هم چنین این بازی، یکی از آخرین فرصت های آن ها برای تعقیب صدر است. هم اکنون در جدول لیگ انگلستان، به لطف لغزش چند هفته ایِ سیتی، چلسی به راحتی خود را جدا کرد و هم اکنون با فاصله ای پنج امتیازی در جایگاه اول پادشاهی می کند. در سوی دیگر نیز یونایتد، آرسنال و حتی ساوتهمپتون و تاتنهام نیز از فرصت بهترین بهره را جستند و با نزدیک کردن خود به سیتی، برای این تیم زنگ خطری بلند را به صدا در آوردند. حال باید دید آیا سیتی می تواند با پیروزی در برابر نیوکاسل به روند خوبی که آغاز کرده است ادامه دهد یا خیر؟ 

نیوکاسل 

تیم اول شهر نیوکاسل، این فصل باز هم هواداران خود را نا امید کرد. تیمی که به دست یکی از منفورترین افراد شهر افتاده است و با خرج نکردن، درحال نابود کردن باشگاه است، این فصل را نیز مانند فصل گذشته به سختی پشت سر می گذارد. هرچند در مقطعی کلاغ ها با هدایت پاردو نتایج قابل قبولی را گرفتند، اما ضعف این مربیِ ایتالیایی و بی رغبی وی باعث شد تا جان کارور برای مدتی هدایت تیم را بر عهده بگیرد. 

با نگاه به آمار نیز در می یابیم که وضعیت نیوکاسل چیزی در حد فاجعه بوده است. آن ها 15 بازی اخیر خود تنها 3 پیروزی را کسب کرده اند، در 10 بازی اخیر خود 16 گل را دریافت کرده اند. تنها نکته قابل اتکایی که در مورد آن ها وجود دارد اما تعداد گل زده آن هاست. مگ پیزها در دوران افول نیز، به یمن حضور ستارگانی چون پرز در باشگاه خود، موفق به زدن 6 گل در 5 بازی اخیر خود شده اند که آمار قابل قبولی برای آن ها به حساب  می آید. 

ترکیب احتمالی دو تیم در بازی پیش رو 
غایبان دو تیم 

منچسترسیتی: میلنر (مصدوم) 

نیوکاسل: دی یانگ (مصدوم) | آرونز (مصدوم) | تیلر (مصدوم) | الیوت (مصدوم) | دومت (مصدوم) | تیوته (مصدوم) | کابیا (مصدوم) | گوتیرز (مصدوم) | رایان تیلر (مصدوم) 

نکات جالب بازی 

یایا توره در 6 بازی اخیر خود در برابر نیوکاسل، 5 گل را به ثمر رسانده است. 

نیوکاسل در چهار بازی اخیر خود در لیگ برتر و در برابر منچسترسیتی، از گل زنی در برابر سیتی عاجز بوده است. 

سرخیو آگوئرو چهار گل را در شش بازی در برابر نیوکاسل به ثمر رسانده است. 

پیشینه دیدارهای دو تیم و پیش بینی از نتیجه دیدار 

هرچند پیشینه دیدارهای دو تیم سابقه ای طولانی دارد، اما اگر بخواهیم این آمار را به شش بازی اخیر دو تیم محدود کنیم، برتری مطلق با سیتی بوده است و تنها پیروزی نیوکاسل به برتری آن ها در دیدار جام اتحادیه بوده است. در هر صورت، با توجه به وضعیت بد نیوکاسل و شرایط سیتی، نتیجه زیر از بازی پیش بینی می شود. 

 منچسترسیتی  1-4  نیوکاسل یونایتد

دنبالک ها: منبع،

تاریخ : شنبه 2 اسفند 1393 | 07:19 ب.ظ | نویسنده : ناصر | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
?